Hemen Ara

Hipnoterapi

Hipnoterapi, hipnoz olan kişinin dalgınlık ve konsantrasyon durumunu kullanarak, bilinç ve bilinçaltına yönelik olarak uzman tarafından uygulanan destekleyici bir terapi yöntemidir.

Hipnoterapi, hipnoz yöntemi ile tedavi anlamına gelir. Kökeni hipnoza dayanır. Hipnoz bir kişiyi ya da bir grubu bakış, telkin gibi yollarla kısa bir süre etki altına almaktır. Genel anlamı ile hipnoz dikkatin yoğunlaştığı ve telkin alma yeteneğinin arttığı, uyku ile uyanıklık arası bir bilinç halidir. Hipnoterapi ise, hipnoz olan kişinin dalgınlık ve konsantrasyon durumunu kullanarak, bilinç ve bilinçaltına yönelik olarak uzman tarafından uygulanan destekleyici bir terapi yöntemidir.

Hipnoz, zihinsel ve fiziksel rahatlama sağlamak için zihinle bilinçli bir iletişim kurma durumudur.  Hipnoz esnasındaki trans olarak adlandırılan değiştirilmiş farkındalık hali, insanlık tarafından bilinen en eski olgulardan biridir ve neredeyse dünyadaki her kültürde mevcuttur. Aynı zamanda psikolojik terapi müdahale stillerinin birçoğunun temeli olarak tanımlanabilmektedir. Yararlı değişikliklerin gerçekleşmesini teşvik etmek için ve zihinsel durumu kullanabilmek için ise hipnoterapi gereklidir.

Hipnoz ve hipnoterapi, birbirinin yerine kullanılan iki kelimedir. Ancak bunlar aynı tanımları ifade etmemektedir. Hipnoz akıl durumudur; hipnoterapi ise hipnozun kullanıldığı terapötik versiyonun adıdır.

Telefon +90 542 819 23 20
Email brdemir.bd@gmail.com
Adres
Gevhernesibe Mahallesi, Gök Gç. No:29/32 Kat:8 D:No:29, 38010 Kocasinan/Kayseri
WhatsApp WhatsApp