Hemen Ara

Yetişkin Psikoterapisi

Kişiler hayatın sürekliliği boyunca kazanımlar elde ederken diğer yandan da sahip olunanların sorumluluğu, yaşam şartları, aile ve çevre nedeniyle çeşitli sorunlara maruz kalmaktadır.

Kişiler hayatın sürekliliği boyunca kazanımlar elde ederken diğer yandan da sahip olunanların sorumluluğu, yaşam şartları, aile ve çevre nedeniyle çeşitli sorunlara maruz kalmaktadır. Bu sorunlar kimi zaman kişilerde psikolojik ve fizyolojik rahatsızlıklar oluşmasına yol açar. Kişinin yaşadığı zorluklarla başa çıkabilmesi, yaşam kalitesini yükseltmesi ve çevreye daha iyi uyum sağlayabilmesi için uygulanan terapiler yetişkin terapisi olarak adlandırılır.
Yetişkin psikoterapisi, bireyin duygusal dayanıklılık kazanmasına, kişinin kendini ve diğerleri ile olan ilişkilerini yönetebilmesi için farklı yöntemler öğrenmesine, bireyin kendini tanımasına, kendini daha derinlemesine keşfetmesine ve deneyimlerini daha iyi anlamlandırmasına, benlik saygısının ve özgüveninin artmasına olanak sağlar.
Yetişkin Terapisi ayrıca günümüzde birçok ruh sağlığı sorununda da etkili olabilmektedir. Ruhsal açıdan kendisini iyi hissetmeyen, bu nedenle psikiyatriste başvurmuş ve ilaç tedavisine başlayan kişilerde Terapi hizmetinden yararlanabilirler. Kendisiyle ve çevresiyle uyum içinde yaşamasına yardımcı olmaktır.

Telefon +90 542 819 23 20
Email brdemir.bd@gmail.com
Adres
Gevhernesibe Mahallesi, Gök Gç. No:29/32 Kat:8 D:No:29, 38010 Kocasinan/Kayseri
WhatsApp WhatsApp