Hemen Ara

Psikoterapi

Psikoterapi, bireylerin duygusal ve davranışsal sorunlarının çözümünü, ruh sağlıklarının geliştirilmesi ve korunmasını amaçlayan tekniklerin genel adıdır.

Psikoterapi, bireylerin duygusal ve davranışsal sorunlarının çözümünü, ruh sağlıklarının geliştirilmesi ve korunmasını amaçlayan tekniklerin genel adıdır. Psikoterapi sırasında, ruhsal durumunuz, düşünceleriniz, duygusal yapınız ve kişilik yapınızla ilgili bilgilendirilirsiniz. Psikoterapi size hayatınızın kontrolünü elinize almayı ve karşınıza çıkabilecek zorluklarla gerektiği gibi mücadele etmeyi öğrenmenizde yardımcı olur.
Psikoterapi veya konuşma terapisi, çeşitli mental hastalıkları, ruhsal ve duygusal sıkıntıları olan insanlara yardım etmenin bir yoludur. Psikoterapi, rahatsız edici semptomların kontrol altına alınmasına veya ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilir. Kişi böylece günlük hayatta daha sağlıklı olabilir ve her yönden iyileşme sağlanabilir.
Psikoterapinin yardımcı olduğu problemler arasında günlük yaşamla başa çıkma güçlüğü, travma, tıbbi hastalık veya sevilen birinin ölümü gibi kaybın etkileri, depresyon, sinirlilik veya kaygı gibi belirli zihinsel bozukluklar vardır. Psikoterapinin birkaç farklı türü vardır ve bazı türlerde belirli problemler veya konularda daha iyi sonuçlar alınabilir. Psikoterapi destekleyici olarak ilaçla veya diğer terapilerle birlikte kullanılabilir.

Telefon +90 542 819 23 20
Email brdemir.bd@gmail.com
Adres
Gevhernesibe Mahallesi, Gök Gç. No:29/32 Kat:8 D:No:29, 38010 Kocasinan/Kayseri
WhatsApp WhatsApp